Полюбляєте взуття в спортивному стилі? Ще б пак! Кросівки — не лише зручні речі для повсякденного життя чи спорту, але й важливий елемент стилю. Проте регулярне носіння призводить до забруднень, які неможливо видалити без ретельного очищення. Прання взуття здається простим рішенням, однак, щоб зберегти матеріал, потрібно знати певні нюанси. У цій статті ми розкажемо, як правильно прати кросівки в пральній машині, без шкоди для них.
Чи можна прати кросівки в машинці?
Перед тим як прати кросівки, ознайомтеся з інформацією від виробника. Зазвичай це вказано в супровідних документах або на ярличку. Зазвичай можна прати взуття з текстильних чи синтетичних матеріалів. Але не варто в такий спосіб очищати моделі з великою кількістю клейових деталей, оскільки їхня підошва може відклеїтись, а матеріал втратить форму.
Як підготувати кросівки до прання?
Перш ніж прати кросівки в машині, потрібно ретельно підготувати їх. Для цього необхідно слідувати простим, але важливим правилам:
- очистити підошву від дрібних камінців, пилу та ґрунту. Для важкодоступних місць використовуйте щітку чи будь-який інший підручний засіб;
- вийняти шнурки та устілки – їх краще прати окремо. Вони можуть втратити форму при інтенсивному пранні;
- помістити взуття в спеціальний мішок для прання. Це захистить не лише кросівки, а й саму машину від пошкоджень.
Щоб зменшити вібрацію від барабана, можна додатково завантажити в нього старі рушники або інші речі.
Вибір правильного режиму прання
Щоб зберегти зовнішній вигляд і функціональність взуття, треба знати, на якому режимі прати кросівки:
- Температура води. Найкраще прати при 30–40 °C. Висока температура може призвести до усадки матеріалу чи деформації підошви.
- Режим прання. Використовуйте делікатний або ручний режим із мінімальним віджимом.
- Засоби для прання. Перевагу варто надати рідким мийним засобам, адже порошок може залишити білі плями на тканині.
- Віджим. Встановіть мінімальну швидкість (не більше ніж 600 обертів за хвилину).
Далі залишається дочекатися закінчення циклу прання, дістати й правильно висушити кросівки.
Особливості сушіння
Правильне сушіння — ключ до збереження вашого взуття. Дотримуйтеся рекомендацій щодо прання та сушіння кросівок, щоб подовжити термін їх носіння й не пошкодити безповоротно тканинну, шкіряну або замшеву поверхню:
- після прання акуратно вийняти кросівки з мішка та залишити їх сохнути в добре провітрюваному місці;
- наповнити внутрішню частину паперовими рушниками або тканиною, щоб уникнути деформації;
- можна використовувати спеціальні сушарки для взуття, які гріють його зсередини при помірній температурі;
- у літню пору достатньо залишити випрані кросівки на відкритому повітрі, але не під прямими сонячними променями. Поруч можна встановити вентилятор — це прискорить процес висихання.
Поширена помилка при сушінні взуття — поставити кросівки на гарячу батарею або помістити поруч з активним джерелом тепла. У такому разі кросівки можуть стати жорсткими або навіть потріскатися.
Скільки пар взуття можна прати в машинці?
За умови стандартних параметрів барабана рекомендується завантажувати 2-3 пари кросівок. Це оптимальний варіант, оскільки взуття не любить самотності. Але не варто переповнювати машину. У моделях на 4–5 кг ідеально розміщуються дві пари. У такому разі не знадобляться ніякі додаткові речі, але мішок для прання використовувати все ж таки варто.
Чого треба уникати?
Навіть найпростіший процес прання може закінчитися пошкодженням кросівок, якщо не дотримуватись певних правил:
- Ігнорування рекомендацій виробника. Результат чищення багато в чому залежить від того, при якій температурі прали кросівки.
- Використання агресивних засобів. Якщо на засобі для догляду написано, що він має відбілювальний ефект, то його не можна використовувати для шкіряних кросівок.
- Інтенсивний віджим. Сильні обороти можуть пошкодити структуру взуття.
- Прання шкіряних виробів. Ці матеріали вимагають лише ручного очищення.
Важливо! Більшість моделей бігового взуття, особливо з бавовняної, синтетичної чи сітчастої тканини можна очищати за допомогою побутової пралки. Однак використовувати автоматичну машину для виробів із замші, проклеєного взуття або моделей із прикрасами не рекомендується. Щоб прати білі кросівки, краще застосовувати рідкі засоби, призначені для речей такого кольору.
Альтернативні способи очищення
Якщо прання в машинці не підходить, спробуйте ручне очищення. Для цього вам знадобляться:
- м’яка щітка для тканини;
- розчин із теплої води та м’якого мийного засобу;
- губка або серветка для видалення забруднень.
При чищенні треба мочити взуття поверхнево, а не наскрізь, щоб кросівки з замші не деформувалися в результаті намокання. Наприкінці підсушіть їх сухою ганчіркою й залишіть для повного висихання в добре провітрюваному приміщенні, без використання джерел тепла. Бажано набити взуття папером зсередини для збереження форми.
Додаткові поради щодо догляду за взуттям
Правильний догляд за кросівками дозволить подовжити їх термін служби, тому:
- Час від часу протирайте їх вологою серветкою, щоб уникнути накопичення бруду.
- Використовуйте водовідштовхувальні спреї для захисту матеріалу.
- Зберігайте взуття в сухому місці, щоб уникнути утворення цвілі.
Дотримуючись наших порад, ви зможете ефективно очищати свої кросівки, аби якомога довше насолоджуватися улюбленими речами.