Народження малюка — довгоочікувана подія в житті сім’ї, особливо, якщо дитина перша. Майбутні батьки можуть не все врахувати, і тоді, коли якоїсь необхідної речі не виявиться під рукою, буде дуже прикро. Ми розповімо, що потрібно новонародженому в перший місяць життя.
Чому варто купити речі заздалегідь
Сучасні батьки вже давно не вірять в забобони та намагаються придбати все необхідне до народження малюка. Це дійсно зручно, адже список досить великий. Підібрати необхідні речі в спокійній обстановці, коли можна розглянути їх, прочитати про характеристики та переваги, — дуже важливо. Плюс все придбане ви зможете розкласти по місцях, де буде зручно брати.
Крім того, такий підхід зменшить рівень стресу, особливо це важливо для майбутньої мами. А також зумієте зберегти бюджет, адже обиратимете спокійно, без поспіху, розглядаючи всі особливості покупок.
Що потрібно в пологовому та при виписці немовляті
Дитині в перші дні життя потрібно не дуж багато речей, але базовий набір в пологовий і на виписку варто зібрати. Приблизний перелік:
- одяг для новонародженого по сезону, не менше 2 комплектів. Рекомендують боді, повзунки, або “чоловічок”, шапочку. Матеріали повинні бути дихаючі, а у речей — зручні застібки;
- підгузки. З розрахунку не менше 5-6 на добу. Варто брати найменший розмір, хоча це залежить від прогнозованої ваги малюка;
- пелюшки. Краще за все одноразові, саме в пологовому вони практичніші.
Потурбуйтеся про конверт на виписку. Також це може бути комбінезон або зручний комплект, який можна буде використовувати певний час і вдома для прогулянок. Краще брати практичніші речі.
Якщо з якоїсь причини в пологовому будинку потрібно буде залишитися довше, то додаткові речі вам будуть збирати близькі.
Що потрібно вдома
Коли дитина опиняється вдома, для неї все повинно бути готово.
Одяг
Необхідні речі для новонародженого — це, звісно ж, одяг. Малюки дуже стрімко ростуть, і батькам варто потурбуватися про необхідний запас. Основні речі:
- боді з короткими та довгими рукавами, не більше 2-3 одного розміру, адже ростиме маля стрімко. Зупиніться на натуральних матеріалах, із застібками зпереду — це зробить процес переодягання зручним та швидким;
- розпашонки. Для новонароджених вони виготовляються зі швами назовні. Таким чином вдається уникнути подразнень ніжної шкіри, натирань;
- чепчики. Їх вдома потрібно буде одягати в холодну пору року;
- царапки. Це спеціальні рукавички, які закривають пальчики, щоб дитина себе не пошкрябала.
Варто потурбуватися про комбінезон відповідно до сезону. Адже прогулянки потрібні щодня. Для весни та осені — демісезонний, для зими — утеплений. Головні убори також необхідні, вони повинні відповідати сезону.
Гігієна
Гігієнічний набір для новонароджених включає доволі багато предметів, котрі ви будете використовувати щоденно. А саме:
- підгузки. Їх потрібно багато, і правильного розміру. Звертайте увагу на вагу, вказану на упаковці;
- присипка. Вона запобігає утворенню попрілостей, а значить, і дискомфорту малюка;
- крем під підгузки. Це спеціальний дитячий засіб, який також попереджає появу подразнень на епідермісі;
- ватні диски. Ними в перші дні життя ви зможете “вмивати” малюка. Потрібно замочувати в теплій воді та протирати обличчя;
- вологі гігієнічні серветки для щоденного догляду. Вони не повинні мати аромати та містити спирт у складі, адже він пересушує шкіру.
Засоби гігієни для новонароджених — це також все необхідне для купання. А саме: ванночка, термометр, “гірка” або спеціальний матрас, який полегшить тримання дитини при купанні. Також потрібен рушник з капюшоном для голови. Він зручний з перших днів життя. Крім того, потрібен дитячий порошок для прання речей, адже він безпечний і не містить алергенів.
Сон
Більшу частину доби дитина спить, тому їй, звичайно, потрібне ліжечко. Але будьте готові до того, що спочатку доведеться практикувати спільний сон, особливо якщо маля на грудному вигодовуванні. Це дасть змогу відпочивати також і мамі. Однак все залежить від виробленого вами режиму та принципів, яких дотримуються батьки.
Для ліжечка необхідний жорсткий матрац, бортик, постільна білизна. Від балдахінів та інших навісів краще відмовитись — вони лише накопичуватимуть в собі пил.
Харчування
Якщо маля на сумішах, то про запас їх по віку та потребам також варто потурбуватися. Плюс до цього необхідні пляшечки, йоржики для їх миття, бажано стерилізатор. Коли ж дитя їсть грудне молоко, то додаткові прикорми до 6 місяців не потрібні.
Прогулянки
Щоб гуляти, необхідна коляска. Її модель, колір дизайн обирати варто, виходячи з вподобань та бюджету. В якості помічника варто розглянути такий аксесуар, як слінг. Для новонароджених використовують шарфи. Вони насправді дуже зручні та практичні, але варто заздалегідь вчитися намотувати це доволі велике полотнище тканини.
Якщо в сім’ї є автомобіль, то варто придбати автокрісло для віку 0+ або ж одразу брати візочок 3 в 1 чи 4 в 1.
Чи потрібно купувати іграшки
Список речей для новонародженого доволі великий, але дуже часто батьки думають, чи потрібні в перші місяці іграшки. Насправді дитина ще не розуміє, що це, а занадто яскраві чи голосні забавки можуть її налякати. Лише ближче до 2 місяців маля починає розрізняти форми та нормально бачить обличчя. В цей час можна придивитися просту геометричну іграшку, а ще частіше рекомендують показувати картки з відповідними зображеннями.
Пам’ятайте, в перші тижні та місяці життя найбільше, чого потребує дитина, — це ваша любов та турбота. Створіть для неї затишну та безпечну атмосферу, відпочивайте разом, адже повні енергії батьки можуть зробити ще більше.