Новий рік у більшості дорослих людей асоціюється з казкою, чудесами. В цьому величезна заслуга наших батьків, адже саме вони її створювали. Дівчатка та хлопчики практично будь-якого віку з нетерпінням чекають того самого заповітного пакунка під ялинкою. Тож, якщо у вас є діти, то тема подарунка дуже актуальна.

Загальні критерії вибору

Обираючи подарунки дітям на Новий рік, варто дотримуватися простих базових рекомендацій. А саме:

  • створіть список бажань, нехай це буде цікавою грою. Таким чином ви зможете зрозуміти, що саме хоче дитина, і не мізкувати, коли з приводу подарунка почнуть питати бабуся та дідусь;
  • пам’ятайте про емоції. Важливо, щоб новорічні подарунки приносили радість, тому відмовтесь за можливості від занадто практичних (одягу, канцелярії);
  • враховуйте вік та вподобання дитини, а якщо їх не знаєте або шукаєте презент для сина чи доньки колеги, зупиніться на цукерках, шоколаді — це практично універсальний варіант для дітей.

Далі ми детально розберемося, що подарувати дитині на Новий рік за віком, статтю, бюджетом.

Подарунки за віком

Загалом вік — це один з основних факторів, на які потрібно зважати при виборі подарунку, адже бажання у дітей суттєво відрізняються, так само як і потреби в пізнанні цього світу, залежно від того, скільки їм років. Але приємно на новорічні свята хочеться зробити кожному.

Отже, дитячі подарунки на Новий рік за віком:

  • до 3 років. Малюк активно пізнає світ, тому йому сподобаються яскраві розвиваючі іграшки. Для найменших оберіть м’які кубики з різними текстурами, гризунці з безпечних і якісних матеріалів, розвиваючі килимки, брязкальця. Актуальні музичні інструменти, сортери, пірамідки. Якщо дитині майже 3 роки, і вона не має алергічних реакцій, можна обрати велику м’яку іграшку. Бажано, щоб її ворс був коротким. Врахуйте, що діти в цьому віці дуже швидко ростуть та розвиваються, тому потрібно уважно поставитись до навичок, які малюк вже має і які хочете в нього розвинути;
  • від 3 до 6 років. Це вік імітації дій дорослих. Тому цілком можна придивитись набір для кухні, інструменти, праски, фени тощо. Все, що допоможе створити звичний сюжет, який дитина бачить щодня. Крім того, особливо актуальними стають конструктори, пазли, навіть настільні ігри, але вони повинні бути релевантні віку. Можна покласти під ялинку й інтерактивні іграшки, щоб діти ними могли гратися самостійно;
  • від 7 до 10 років. У цьому віці, обираючи новорічні подарунки для дітей, особливо важливо зважати на їх інтереси. Хлопців, які захоплюються комп’ютерними іграми, м’яч навряд чи порадує. Але залюбки школярі та школярки бавляться іграшками на радіоуправлінні, квадрокоптерами. Можна придивитися творчі набори. Вони в тому числі є в подарунковому упакуванні;
  • підлітки. В більшості випадків їх сфера інтересів — це гаджети, спортивний інвентар. Цілком можна подарувати навіть квитки на концерт улюбленого виконавця чи гурту, відвідини майстер-класу.

Щоб вибрати подарунок на Новий рік дитині, вам точно потрібно буде проявити фантазію та набратися терпіння.

Подарунки за тематичними категоріями

Що подарувати саме на Новий рік, коли потрапили в магазин, і намагаєтесь вибрати відповідну категорію товарів? Дуже часто батьки шукають саме так: заходять на сайт, і намагаються, продивляючись всі сторінки, зрозуміти, що ж підійде їхній дитині. Варіанти:

  • іграшки: класичні або незвичайні м’які, ляльки, машинки, конструктори, інтерактивні, які розмовляють/рухаються;
  • книги: казки, енциклопедії, комікси, інтерактивні з музикою, світлом;
  • настільні ігри: логічні, стратегії, творчі, рухливі, в тому числі для всієї родини;
  • гаджети: смартгодинник, навушники, планшет, ігрові приставки;
  • творчі набори: для малювання, ліплення, вишивки, миловаріння, бісероплетіння;
  • освітні: експерименти, для програмування.

Це найпопулярніші категорії подарунків, в яких цілком можна обрати саме те, що подобається вашій дитині.

Подарунки за статтю

При тому, що сьогодні й дівчаткам, і хлопчикам цікаво все сучасне, все ж поділ іграшок за статтю залишається. Тому деталізуємо і цей момент.

Подарунки хлопчику на Новий рік:

  • техніка та гаджети: радіокеровані моделі, квадрокоптери, ігрові приставки, гаджети, наукові набори;
  • конструктори: Лего, металеві, які потрібно скручувати за допомогою ключа, для створення роботів;
  • спортивний інвентар: м’яч, гантелі, ролики, скейтборд. Звісно, краще обрати те, чим син зможе користуватися одразу, а не чекати відповідного сезону;
  • ігри та розваги: настільні, для ПК або приставки;
  • транспорт: колекційні модельки автомобілів, літаків, потягів, кораблів.

Подарунок дівчинці на Новий рік:

  • ляльки та/чи аксесуари до них: Барбі поза конкуренцією, LOL, сім’я, одяг, взуття;
  • набори для творчості: для малювання, ліплення, створення прикрас, виробів з бісеру;
  • іграшкові набори: кухня, лялькові будинки, фігурки персонажів з казок чи мультфільмів;
  • косметика та аксесуари: дитячі чи вже дорослі, залежить від віку;
  • настільні ігри: “для дівчаток”, наприклад, про ляльок.

Тут дуже важливо враховувати інтереси. Якщо підбираєте для своєї дитини, то, скоріш за все, не помилитесь. Якщо ж ні, тоді обов’язково запитайте у батьків.

Подарунки за бюджетом

Бюджет на подарунки зазвичай обмежений, особливо якщо в сім’ї не одна дитина. Але це не проблема, адже можна підібрати презент навіть на доволі невелику суму.

Так, маючи кошти в межах 500 гривень, зможете знайти: книги, настільні ігри, творчі набори, м’які та розвиваючі іграшки.

Коли є можливість витратити 500-1000 грн, зверніть увагу на конструктори, спортивний інвентар, гаджети для дітей молодшого віку (наприклад, простий смартгодинник, стилус), творчі набори.

Якщо бюджет перевищує 1000 гривень, тоді варто розглянути для подарунка цифрові гаджети, великі набори конструкторів, ігрові комплекти.

Можна не обмежуватися фізичними іграми, тобто товарами, які можна покласти в коробку, це цілком можуть бути враження. Наприклад, похід у квест кімнату чи в розважальний центр, квитки на концерт тощо.

Зазвичай додатковим презентом до основного подарунка є шоколадні набори солодощів. Навіть підліток їх оцінить, що вже казати про менших дітей.

Найголовніше – це подарувати дитині відчуття свята та радості. Спільне розпакування подарунків, гра в нові ігри, створення спільних спогадів – ось що зробить Новий рік незабутнім. Адже найцінніший подарунок – це час, проведений разом з родиною.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *