Мило використовується людиною щоденно, забезпечуючи усунення бруду та підтримання гігієни. Цей засіб потрібен у ванній, громадських вбиральнях, туалетах ресторанів та кафе — абсолютно всюди, де може знадобитися помити руки. Але тверде мило поступово витісняється рідким, при цьому в магазинах асортимент обох видів величезний. Отже, яке з них краще? Ми будемо далі це з’ясувати, порівнюючи засоби за багатьма критеріями.

Рідке мило та тверде: огляд складу

З’ясовуючи, що саме вибрати — рідке чи тверде мило, насамперед варто розглянути його склад, адже саме від компонентів залежить здатність змивати бруд із поверхні шкіри.

Отже, тверде мило – це універсальна продукція у вигляді невеликого бруска, який має характерний запах. Зазвичай у такому форматі роблять дитячі гігієнічні засоби.  Виготовляються вони на основі:

  • олій;
  • жирів;
  • натрієвого лугу.

Додатково в складі може бути кокосова олія. Для покращення ефекту від користування додають мінерали, вітаміни, натуральні екстракти рослин, а також ароматизатори.

Рідке мило виготовляється одним із двох способів. Перший — змішування поверхнево-активних речовин та консервантів. Синтетична добавка має високі пінні властивості, що підвищує ефективність миття. Однак подібні засоби здійснюють негативний вплив на шкіру, можуть викликати алергію, але вони дуже дешеві.

Окрім того, мило рідкої текстури виготовляють із використанням олій, жирів і калієвого лугу. Оскільки в ньому немає поверхнево-активних речовин, пінний ефект досягається завдяки додаванню оливкової або кокосової олії. А отже, і ціна такого мила вища.

Основні відмінності твердого мила від рідкого

Основна різниця — у формі засобу. Тверде мило має вигляд бруска, який для отримання стійкої піни потрібно змочити водою та розтерти. Рідке знадобиться лише вичавити з пляшки чи пакету та трохи додати води. Після його використання може залишатись відчуття тонкої плівки на поверхні шкіри. А після твердого, у складі якого — агресивні луги, інколи відчувається сухість.

Порівняння твердого та рідкого мила для рук

Якщо поглянути на полиці магазинів, рідке і тверде мило представлено практично однаковою кількістю продукції. Як відомо, продавати те, що не має попиту, ніхто не буде. Отже, тут не можна сказати, що краще. Варто звернути увагу й на інші параметри, а саме:

  • гігієнічність. Певний час виробники рідкого мила запевняли, що воно гігієнічніше, оскільки відсутні дотики різних рук до бруска. Але проведені дослідження довели, що навіть нанесені на поверхню твердого мила бактерії не виживають і не переносяться на шкіру. Але варто сказати, що в громадських місцях все ж таки практичніше користуватись рідким;
  • зручність. Однозначно сказати, котрий із засобів кращий, не можна, оскільки це більшою мірою залежить від звички. Однак варто зазначити, що після твердого мила потрібно частіше та ретельніше чистити мильницю, адже воно залишає сліди. Рідке мило цього не потребує, його просто потрібно вчасно доливати в дозатор;
  • м’якість дії. Ці гігієнічні засоби відрізняються компонентами. Наприклад, рідке мило має незначну концентрацію ПАР, його РН близький до аналогічного показнику шкіри, засіб ефективний та м’який у своїй дії. А у твердому може міститись до 15% доглядових олій, які в склад рідкого ввести навіть у концентрації 3% складно;
  • ціна. Обидва засоби мають доволі відмінний склад. Так, шматок твердого мила може здаватися дорогим у порівнянні з пляшкою рідкого. Причому перше буде виготовлене з натуральних компонентів, а друге — переважно з ПАР. Але якщо порівнювати засоби з приблизно рівнозначним складом, то значної різниці у вартості не помітите;
  • алергенність. Тверде частіше вибирають ті, хто схильний до алергій, у такій формі зазвичай пропонується дитяче мило. Для більшої привабливості до складу рідкого додають фарбники, ароматизатори, консерванти, що може спровокувати алергію. При цьому подібна реакція можлива й на натуральні компоненти (наприклад, цитрусові екстракти).

Ще один пункт, вартий вашої уваги, — це екологічність. І в цьому плані тверде мило однозначно перемагає. Насамперед воно не має пластикового пакування, яке розкладається тисячі років. Також ПАР, які присутні в ньому, є натуральними, тому не забруднюють ґрунт та підземні води.

Вибирати між твердим та рідким милом варто, враховуючи особливості саме вашої шкіри. Вважається, що тверде більше підходить тим, хто має здорову шкіру, не схильну до сухості, також воно практичніше в поїздках і подорожах. Рідке мило, яке містить зволожувальні компоненти, є ідеальним для чутливої шкіри. А ось дешеві засоби з великою кількістю ПАР краще взагалі не використовувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *