Знову потріскались губи? Відчуття потрісканої та сухої шкіри відволікає від повсякденних справ і позбавляє можливості насолоджуватися кожною миттю. Однак дискомфорту можна легко уникнути, якщо знайти й усунути причину. Сухість і лущення губ виникають через різні фактори, які умовно поділяють на зовнішні та внутрішні. Варто детальніше розібратися, чому сохнуть губи та як можна позбутися цієї проблеми.

Сохнуть губи: у чому причина

Основна причина сухих губ — це вплив зовнішніх факторів, таких як вітер, мороз і сонце. Ультрафіолетові промені можуть спричиняти сонячні опіки, а різка зміна температури — сухість та тріщини. Однак існують й інші можливі причини цієї проблеми:

  • алергія на складники декоративної косметики;
  • неправильне харчування, відсутність у раціоні овочів, фруктів, зелені та продуктів із вітамінами та жирними кислотами;
  • недостатнє споживання води;
  • надмірне вживання кави чи міцного чаю.

Також до причин, через які печуть губи, можуть належати шкідливі звички, зокрема куріння. Крім того, не варто використовувати звичайне мило для зняття косметики або наносити стійку помаду в холодну погоду. В іншому разі вас можуть турбувати стягнутість, лущення та тріщини.

Пересихають губи: як запобігти проблемі

У щоденному догляді за обличчям важливо не забувати про здоров’я шкіри губ. Ось декілька корисних порад від наших косметологів, які допоможуть запобігти сухості губ та забезпечити їх зволоження протягом року:

  1. Регулярно зволожуйте губи. Вибирайте гіпоалергенний бальзам без ароматизаторів і наносіть його декілька разів на день, а також перед сном. Тримайте бальзам поруч (наприклад, у сумочці чи біля ліжка), щоб не забути використати його.
  2. Захищайте губи від сонця та несприятливих умов. Якщо ви ще не користуєтесь бальзамом з SPF, час почати! Зазначимо, що захист від сонця важливий не тільки для шкіри обличчя та тіла, а й для губ. Це допоможе уникнути їх сухості та стане профілактикою передчасного старіння. Взимку, щоб уберегти губи від вітру та морозу, прикривайте їх шарфом або використовуйте живильний бальзам, який утворить захисний бар’єр.
  3. Піклуйтеся про збалансоване харчування та достатню гідратацію організму. Випивайте близько 1,5–2 літри води щодня, щоб запобігти зневодненню, яке може спричинити сухість шкіри. Додайте до раціону продукти, багаті на омега-3 та омега-6, а також вітаміни А, С і Е, що позитивно впливають на стан шкіри.
  4. Уникайте частого облизування та кусання губ. Слина висушує їх, а постійне кусання заважає загоєнню.
  5. Зволожуйте повітря в приміщенні. Це можна зробити за допомогою зволожувача повітря, який збільшить вологість. Якщо новий прилад не плануєте купувати, можна розвішувати вологі рушники на батареї або сушити одяг у кімнаті.

Простими діями ви зможете запобігти сухості навколо губ і поліпшити загальний стан шкіри. Якщо не помічаєте покращень, а неприємні симптоми тривають більше ніж три тижні, варто звернутися за консультацією до лікаря або дерматолога, оскільки причина, чому тріскають губи, може бути пов’язана з певними захворюваннями.

Основні вітаміни, які допоможуть подолати проблему

Важливо з’ясувати причини сухості та вжити заходів для їх усунення, у тому числі використовувати відповідні засоби догляду. Ось компоненти, які повинні бути в складі косметичних продуктів для губ:

  1. Цераміди – зміцнюють захисний бар’єр шкіри та допомагають утримувати вологу.
  2. Віск бджолиний або рослинний – має пом’якшувальний ефект, розгладжує шкіру та утворює на поверхні тонку плівку, що перешкоджає втраті вологи.
  3. Гліцерин – ефективно зволожує шкіру за умови нормальної вологості, але при дуже сухому повітрі може забирати вологу з губ.
  4. Вітамін E – сприяє відновленню шкіри та запобігає утворенню тріщин.
  5. Вітамін F – знижує запалення, допомагає загоювати опіки, а також зволожує та розгладжує шкіру.
  6. Провітамін A – покращує бар’єрні функції шкіри та сприяє загоєнню тріщин.

У теплу пору року важливо також захищати губи від UV-променів, тому засоби мають містити SPF. Найефективнішими є фізичні фільтри (наприклад, оксид цинку та діоксид титану), оскільки вони не пересушують чутливу шкіру.

Не забувайте зволожувати губи — це основа правильного догляду, а для покращення гідратації шкіри ідеально підійдуть бальзами, маски та олії для губ. Однак перед їх нанесенням варто підготувати губи та використати пілінги та скраби.

Методи покращення стану губ у домашніх умовах

Окрім популярних бальзамів та «гігієнічок», на ринку краси є спеціальні маски для зволоження, а також їх можна приготувати самостійно. Якщо губи сильно сухі, варто пройти курс відновлення. Для цього використовуйте такі засоби, як-от:

  1. Рицинова олія – наносьте ватною паличкою на губи, і вже за декілька тижнів ви помітите покращення стану шкіри.
  2. Мед – просто наносьте на губи. Він має антибактеріальні властивості, зволожує й живить шкіру.
  3. Гліцерин – чудово утримує вологу, є одним із найкращих натуральних зволожувачів. Продукт варто наносити на ніч.
  4. Алое віра – загоює тріщини та зволожує шкіру. Покладіть свіжий лист на губи, впродовж декількох хвилин ви відчуєте зволоженість та зменшення печіння й болю.

Ці прості поради допоможуть зволожити дуже сухі губи в домашніх умовах. Якщо ж нічого з цього під рукою немає, можна застосовувати вершкове масло, хоча його доведеться наносити декілька разів поспіль для досягнення бажаного ефекту.

Крім того, можна використовувати відновлювальні сироватки та маски для губ. Вони миттєво зволожують та живлять шкіру, допомагаючи позбутися відчуття свербіння й печії. Якщо шкіра губ схильна до сухості, рекомендуємо застосовувати відновлювальні засоби двічі на день.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *